Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Temmuz ayı Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Ahmet Yaşar Başkanlığında yapıldı.Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Temmuz ayı Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Ahmet Yaşar Başkanlığında yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Yaşar, Temmuz ayı faaliyet ve çalışmalarını değerlendirerek, Elazığ ekonomi ve sanayisine katkı sağlayacak girişimlere öncülük ettiklerini ifade etti. Toplantıya İZODER Başkanı Levent Pelesen’de katıldı…

Elazığ TSO Önemli Sorumluluk Yüklenmiştir

Meclis Başkanı Yaşar Meclis Toplantısının açılışında yaptığı konuşmada “Çok Değerli Meclis Üyelerimiz, Temmuz ayı meclis toplantımızı başlatırken hepinize en derin saygılarımı sunarım. Mevsimin en sıcak günlerini yaşadığımız bugünlerde Toplantımıza iştirak ettiğiniz ve Odamız çalışmalarına katkı sağladığınız için öncelikle teşekkür ediyorum.

Odamızın Temmuz ayı dönemi de yine aynı yoğunlukta ve önemli girişimlerle devam etmiştir. Yönetim Kurulumuz tarafından okunacak olan faaliyet raporunu toplantı öncesinde incelediğimde gerçekten dolu dolu bir ay geçirdiğimizi görmekten Meclis Başkanı olarak büyük bir onur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bu vesile ile tüm Yönetim Kurulu arkadaşlarımızı ve emeği geçenleri kutluyorum.

Bu hizmet dönemimiz içerisinde zamanımız ve imkanlarımız yettiği ölçüde il içinde, il dışında ve yurt dışında çeşitli faaliyet ve organizasyonlara katıldık ve bir çoğunu da organize ettik. İlimizin sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınma ve gelişmesi noktasında ilgili kurum ve kuruluşlar ile yerel yönetimlerin de organizasyonlarına iştirak etmenin ve Odamızı temsil etmenin gayretinde olduk.

Bu dönem içerisinde, hizmet kalitemizin artması ve üyelerimizin beklentilerinin tabana inmesi noktasında büyük önem verdiğimiz Meslek Komitelerimizle toplantılarımızı yaparken, ilimiz için büyük önem taşıyan yeni OSB çalışmaları, STK’larla istişare toplantıları ve çeşitli kurum ve kuruluşlarla etkili iletişim sağlanması için çalışmalarımız devam etmektedir. Çok yönlü olarak sürdürdüğümüz çalışmalarımızın temel hedefi başta üyelerimiz olmak üzere, ilimizin kalkınma ve gelişmesine katkı sağlayacak girişimlere öncülük etmek ve şehrin tüm dinamikleriyle etkili iletişim kurarak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde şehrimizin daha agresif bir yapıya kavuşarak proaktif olmasının önünü açmaktır.

Talep makamı olan Odamızdan toplumun ve iş dünyasının beklentileri yüksek olup, bizlerden beklenen çalışma ve girişimler mesai ve zaman meftunu gözetmeksizin öz veri istemektedir. Ben tüm Meclis Üyesi arkadaşlarımın bu yeni dönemde hizmetten kaçınmadan bu özveriyi göstereceklerine inanmaktayım.

Bir sonraki toplantımızı Allah nasip eder ise, Kurban Bayramı sonrasında yapacağımız için ben şimdiden hepinizin ailelerinizle birlikte Bayramınızı kutluyor, sağlık, huzur ve esenlikler içerisinde tekrarını diliyorum. Meclis toplantımıza bugün çok önemli bir konuğumuz da iştirak etmişlerdir. Kısa adı İZODER olan Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcılar Derneği Başkanı Sayın Levent Pelesen yarın ilimizde yapılacak olan seminer öncesi Odamızın daveti üzerine siz değerli Meclis Üyelerimizle bir araya gelmiştir. Ulusal ve Uluslar arası önemli başarılara imza atan Sayın Pelesen deneyimlerini bizlerle paylaşacaktır. Kendisine teşekkür ediyor, seminerin yararlı geçmesini diliyorum” dedi.

Toplantı, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Özdemir’in Temmuz ayı yönetim kurulu faaliyetlerini okuması ve Başkan Asilhan Arslan’ın bazı faaliyetler hakkında bilgi vermesinin ardından gündem maddelerinin görüşülmesiyle sona erdi. Toplantı sonrasında ise İZODER Başkanı Pelesen ile Meclis Üyeleri soru cevap ve güncel ekonomiyle ilgili çeşitli değerlendirmelerde bulundular.

En Çok Okunanlar