24 Haziran'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve 27. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Elazığ Milletvekili seçilen Gürsel Erol, Elazığ Adliyesi'ne giderek mazbatasını aldı.

24 Haziran'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve 27. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Elazığ Milletvekili seçilen Gürsel Erol, mazbatasını aldı. 

CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan ve partililerle birlikte Elazığ Adliyesi'ne giden Milletvekili Gürsel Erol, milletvekili mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven'den aldı. 

Burada duygu dolu bir açıklama yapan Milletvekili Erol, 24 Haziran seçimlerinde kendisine destek olan Elazığ halkına ve parti teşkilatlarına teşekkür etti. 

Elazığ halkına layık olmaya çalışacağını ifade eden Erol, "Elazığ Adliyesi’nde il örgütümüzle, ilçe başkanlarımızla, dostlarımızla ve partililerimizle 24 Haziran günü Elazığ’dan milletvekili çıkarmanın mazbatasını almaya geldik. Bu mazbata benim değil. Bu mazbata bize gönül veren, bize inanan, bize destek veren herkesin mazbatası. Bu yalnızca bir milletvekili mazbatası değil, bir şeref bir onur abidesi. hepinize teşekkür ediyorum. 41 yıl sonra Elazığ’dan milletvekili seçilmenin onurunu, şerefini bana yaşatan bütün il örgütüme, ilçe başkanlarıma, partili arkadaşlarıma, dostlarıma, Elazığlı hemşehrilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Sizlere şunun sözünü veriyorum. Ben Tunceli Milletvekili olarak onurlu bir şekilde Elazığ’a geldim ve şerefle, gururla Elazığ’dan tekrar parlamentoya geri dönüyorum. Size layık olacağım. Bana duyduğunuz güveni asla suiistimal etmeyeceğim.  Partimin ve partililerimin her zaman emrinde olacağım. Hiç endişelenmeyin, hiç kaygılanmayın. Biz halkın içinden geldik. Halkın içinde olmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu. 
 

 

En Çok Okunanlar