Yaz aylarında artan su tüketimini karşılayabilmek amacıyla mevcut su kaynaklarının debisini yükseltmek ve yeni su kaynakları oluşturmak için çalışmalar devam ediyor.Yaz aylarında artan su tüketimini karşılayabilmek amacıyla mevcut su kaynaklarının debisini yükseltmek ve yeni su kaynakları oluşturmak için çalışmalar devam ediyor.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Elazığ tarihinin en yüksek içme suyunu harcadığını ve yeni kaynaklar ile içme suyunda sıkıntı yaşanmaması için gerekli önlemlerin alındığını ve çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirtti. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz konuşmasının devamında şunları ifade etti:

“Şu anda Elazığ'ın içme suyu ihtiyacını karşılamak için yapılan çalışma bölgesindeyiz. Hamzabey Barajı çalışmaları hızla devam ederken, Elazığ’ımızın içme suyunda bir problem olmasın diye değişik yerlerdeki kuyularla Elazığ’ımızın içme suyunu karşılamanın çalışmalarını yapıyoruz. Bölgede yapılan çalışmaları yerinde inceledik. Bu çalışmalarla hemşerilerimizin su ihtiyacını aralıksız ve herhangi bir problem yaşanmadan temin etmenin gayreti içerisindeyiz. Temmuz 2018 yılında Elâzığ tarihinin en yüksek oranındaki içme suyu ihtiyacını karşılamış oldu. 3 milyon 600 bin ton içme suyu sarf edildi. Elazığ'ın en yüksek içme suyu harcamalarının oranıdır. Buna göre biz bütün çalışmalarımızı yapıyoruz ve inşallah Hamzabey Barajı ile birlikte Elâzığ’ın içme suyu ihtiyacı tamamen karşılanmış olacak.”

En Çok Okunanlar