Elazığ İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Erkaya Yırık Başkanlığında Elazığ Valiliği Toplantı Salonunda olağanüstü olarak toplandı. Toplantıda Elazığ’ın en işlek caddeleri olan Gazi Caddesi, Vali Fahri Bey Caddesi ve Hürriyet Caddesi’nin trafiğe kapatılması kararı alındı

Elazığ İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Erkaya Yırık Başkanlığında toplandı. Toplantıda Elazığ’da artan vaka sayılarının önüne geçilmesi için bir dizi yeni önlemler alındı.

Haftalık vaka sayısının hızla artığı Elazığ’da sosyal izolasyonu sağlamak ve yoğunluğu azaltarak buluş riskini önlemek adına yeni tedbirler alındı.

 

 

3 CADDE KISMİ OLARAK TRAFİĞE KAPATILDI

Alınan yeni tedbirler doğrultusunda; 21 Nisan Çarşamba günü itibariyle 09.00-19.00 saatleri arasında; Araç trafiğinin yoğun olduğu ve vatandaşların kalabalık şekilde bulunduğu/bulunabildiği caddelerden; Gazi Caddesi, Vali Fahribey Caddesi, Hürriyet Caddesi araç trafiğine kapatıldı.

 

 

 

Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada; sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve gereksiz sokağa çıkmaların önüne geçerek kalabalık görüntülerin ortaya çıkmasını engellemek amacıyla belirtilen caddelerin geçici bir süreliğine kolluk kuvvetlerince belirlenen noktalardan araç trafiğine kapatılmasına, karar verildi denildi.

 

 

 

Öte yandan araç trafiğine kapatılan caddelere açılan sokakların bariyerler ile araç trafiğine kapatılacak ayrıca araç trafiğine kapatılan alanlar içerisine park yasağı uygulanacak.