Bingöl’den Bitlis’e giderken düşen askeri helikopterde 10 asker ile şehit olan Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ın uçuştan saatler önce Fırat Üniversitesi Rektörü Fahrettin Göktaş ile görüştüğü öğrenildi.

Şehit Korgeneral Osman Paşa’nın Fırat Üniversitesi rektörü Profesör Doktor Fahrettin Göktaş’ı telefon ile aradığı ve Göktaş’tan Fırat Üniversitesi’nde tedavi göre bir şehidimizin babasının tedavisi ile ilgili ricada bulunduğu öğrenildi.

"ŞEHİDİMİZİN BABASI İLE İLGİLENMEMİZİ İSTEMİŞTİ"

Acı olayın ardından Kanal23 canlı yayına bağlanan Rektör Göktaş; Paşamız ile bugün 12.30’da görüşmüştük kendileri bizim hastanemizde yatan bir şehidimizin babası ile ilgileniyordu. Osman paşamızı 6.5 aydır tanıyordum. Bütün şehit aileleri ile tek tek ilgileniyordu. Şehitlerimizin annelerinin babalarının isimlerini tek tek biliyordu.  Son görüşmemizde bizim hastanemizde yatan bir şehidimizin babası ile ilgilenmemizi istemişti. Başhekim hocamızın daha önceden haberi vardı zaten bizde tekrar durumu ile ilgilendik bu vesile ile görüşmemiz olmuştu. Dedi.