Sivil toplum örgütlerinden son günlerde yaşanan çocuk istismarlarına karşı ortak bir açıklama yapıldı. Açıklamada Kudüs ziyareti dönüşünde 11 Haziran'da tel Aviv'deki havalimanında İsrail polisi tarafından keyfi olarak gözaltına alınan Ebru Özkan hakkında da İsrail’in uyguladığı terörist tavrı kınandı.

Ab-ı Hayat Vakfı - EKİDER -  Elazığ İHH -  Kalem Der -  ÖZGÜRDER - Yeni İhyader adına bir açıklama yapan Ab-ı Hayat Vakfı Başkanı Ersin Eryılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Son günlerde çocuk kayıpları ve tacizleri konusunda yürek parçalayıcı haberlerle sarsılıyoruz. Toplum olarak masumlarımıza, çocuklarımıza yönelik canavarca tecavüz ve cinayet suçunu işleyenlere karşı, yüreklerimizde tutuşan öfke ateşinin ancak idam cezasıyla söndürülebileceğini dillendiriyoruz. Bataklık kurutulmadıkça binlercesini öldürseniz dahi yeni sivrisinekler türemeye devam edecektir. Bundan dolayı Peygamber Efendimiz (S.A.V) İslam ahkamının uygulanmadığı yerde hadlerin tatbik edilmeyeceği prensibini önümüze koymuştur."  

Eryılmaz konuşmasında İsrail tarafından gözaltına alınan Ebru Özkan’a da yer verdi.
Eryılmaz; "3 günlük Kudüs ziyareti dönüşünde 11 Haziran'da Telaviv'deki havaalanında İsrail polisi tarafından keyfi olarak gözaltına alınan Ebru Özkan kardeşimiz, haksız olarak hala İsrail zindanlarında tutuklu bulunmaktadır. Keyfi olarak tutuklanan, haftalardır avukatıyla görüştürülmeyen ve ayaklarına pranga vurularak götürüldüğü askeri mahkemede İsrail'in güvenliği için tehdit oluşturduğu gerekçesiyle yargılanan Özkan'a yapılan hukuksuz muamele İsrail işgal gücünün azgınlığının ve arsızlığının vardığı noktayı ortaya koymaktadır" diye konuştu. 
 

 

En Çok Okunanlar