‘Cip Mesire Alanı’ resmi açılışı için şehrimize gelen misafirler Keban ilçesini ve Elazığ Belediyesi tarafından şehre kazandırılan hizmetleri yerinde gördü.

‘Cip Mesire Alanı’ resmi açılışı için şehrimize gelen misafirler Keban ilçesini ve Elazığ Belediyesi tarafından şehre kazandırılan hizmetleri yerinde gördü.

Misafir sanatçılar ilk olarak Keban içesini daha sonra Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakım Evi’ni ziyaret ettiler.

Burada açıklama yapan sanatçı Gökhan Keser Elazığ’a ilk defa geldiğini ve hayran kaldığını belirtti. Sanatçı Keser, Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakım Evi’nin diğer illere de örnek olması gerektiğini aynı zamanda hayvan hastanesinin bir hayvan oteli olarak da hizmet vermesinin çok muazzam olduğunu ifade ederek Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür etti.

Sanatçı Ayşen Laçinel ise Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakım Evi’nin hayata geçirilmesinden dolayı gerçekten çok mutlu olduğunu uzun zamandır başlamış 500 hayvan kapasiteli bir projenin çok güzel olduğunu ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü. Laçinel; “ Biz eğitimi aslında hep çocuklardan başladığını söyleriz ki yetişkinlerde duyarlı olabilirsin. Bu Hayvan Hastanesi'nde hayvanlar yaşama döndürülüyor ve kimsesiz hayvanlara da tekrardan yaşama hakkı veriliyor. Aynı zamanda çocuklara hayvan sevgisi ve canlıya duyarlılık öğretiliyor. Çünkü pek çok okul pek çok aile çocuklarını buraya getiriyor. O yüzden öncelikle Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’ı tebrik ediyorum teşekkür ediyorum. Buradaki yöneticilerin gönlüne sağlık diyorum.

Sanatçı Abdullah Öztoprak ise yaptığı açıklamada şunları kaydetti. “Gerçek bir sağduyu gösterisi. Özellikle halkı buraya çekebiliyorsanız çocuklar bununla ilgili çok ciddi bir farkındalığa ulaşacaktır. Önemli olan sizin onları korumanız kadar halkın da buna dahil olup kendi katkılarının da olmasıdır. Bunların ziyaret edilmesi sahiplenilmesi ve çocukların da artık kendi dışındaki yaşamı ya da yaşama karşı kendi sorumluluklarını bilmesi ile alakalı önemli bir örnektir. Yine tedavi merkezlerinin yapılmış olması bu da insanlarda yaralı bir hayvanın ortada bırakılmasına ciddi bir vesile olacaktır.”

Gezilerin ardından akşam saatlerinde Cip Mesire Alanı’nda bütün davetlilerle bir araya gelen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz yaptığı konuşmada şunları kaydetti. “Elazığ Türkiye'de üç tarafı göllerle çevrili olan tek şehirdir, bir yarım adayız. Yarım ada olan ve üç tarafı göller ile çevrili olan başka bir şehir yok. Dolayısıyla kültür, sanat, inanç, doğa, yaz ve kış turizminin yapıldığı nadir illerden biriyiz.”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz daha sonra şehrin doğal zenginliklerini ve şehrin ön planda olan varlıklarını anlattı ve misafirlerle günün anısına fotoğraf çektirdi.

En Çok Okunanlar