Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın himayesinde, 2018’in mart ayında Elazığ’ın, Cidde’de düzenlenen fuarda etkili bir şekilde tanıtımı yapılmıştı. Ardından körfez ülkelerinden Elazığ’a gelen turist kafilesi Hazar Gölü’ndeki Batık Kentte düzenlenen dalışa katıldı. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Körfez ülkelerinden gelen turizmci ve sosyal medya fenomenleri aracılığıyla sosyal medya uygulaması Snapchat uygulamasından Elazığ’ı dünyaya İngilizce tanıttı.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım Elazığ’ı Dünyaya İngilizce tanıttı

Elazığ Valisi çetin Oktay Kaldırım’ın himayesinde, Elazığ Valiliği, Elazığ belediyesi, Elazığ Ticaret ve Sanayi odası, Fırat Kalkınma Ajansı ve Harput Vakfı işbirliği neticesinde Elazığ da Cidde turizm fuarına katılarak, kentin tarihi ve turistik yerleri etkili bir organizasyonla tanıtılmıştı.

O fuardan sonra Elazığ’a Körfez ülkelerinden içinde sosyal medya fenomenlerinin de olduğu bir turist kafilesi gelmişti.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Körfez ülkesinden gelen  turizmci ve sosyal medya fenomenleri aracılığıyla sosyal medya uygulaması Snapchat uygulamasından Elazığla ilgili İngilizce önemli bir paylaşımda bulundu.

 Vali kaldırım İngilizce mesajında,

“Burası Elazığ, büyük ve güzel bir şehir, çok güzel doğa harikaları var göller nehirler barajlar şuanda hazar gölünde tekne turu yapıyoruz

Burası Türkiye’de çok popüler bir yer. 2 milyon turist çekiyor. Buraya uluslararası ziyaretçileri çekmek istiyoruz. bu nedenle bu tür organizasyonlar düzenliyoruz.

Görülmesi gereken bir yer Türkiye’nin 2.büyük gölü.

Su kalitesi oldukça iyi olduğu bu yerde birçok aktivite yapılıyor.

Hemen gölün yanında çok popüler hazar baba dağı yer alıyor

Burada aynı zamanda kayak merkezide bulunuyor

Burada kayak sporları tırmanış yamaç paraşütü gibi sporlar düzenliyoruz. burada zeplin macera parkı gibi projeler gerçekleştireceğiz ve aynı zamanda motor sporları düzenliyoruz.

Burası her türlü turiste hitap eden bir destinasyon. su sporları, doğa sporları, kayak ve aktivite yapmayı seven herkese hitap eden bir yer. Burayı uluslarası pazarlara açmayı hedefliyoruz. Şimdi batık şehire gidiyoruz. Dalış gerçekleştireceğiz. Eminim ki burası bu bölgenin en iyi destinasyonu olacak.”

Vali kaldırım paylaşımı ile ilgili şu ifadelere yer verdi: “Yabancı misafirlerimize elazığımızı tanıtmaya devam ediyoruz... Körfez ülkelerinden gelen turizmci ve sosyal medya fenomenleri aracılığıyla sosyal medya üzerinden körfez ülkelerine ilimizi anlattık...”

 

 

En Çok Okunanlar